HAPPYSAD, Muzyka Końca Lata |

Happysad gra do tańca!

Tańczmy Tour to nazwa jesiennej trasy Happysad, na którą grupa zaprosiła także trzy zaprzyjaźnione zespoły: Muzyka Końca Lata, Maki i Chłopaki oraz Bezsensu.  Pierwszy z nich jest na finiszu nagrywania najnowszej płyty, drugi zaplanował datę premiery nowego zestawu piosenek pt. „Tańcz” na 4 września, a trzeci jest w trakcie promocji swojego albumu „Wszystko i nie tylko wszystko”. W takim towarzystwie nie sposób smucić się z powodu końca lata. W tym roku mija także dziesięć lat od wydania drugiego krążka Happysad, czyli „Podróży z i pod prąd” i jak zapewnia zespół na swoim profilu fejsbookowym, w jesiennej koncertowej setliście, wśród najbardziej znanych utworów, znajdzie się oczywiście miejsce dla rzadko granych piosenek z tego wydawnictwa. Kolejnym powodem do radości jest nowy członek zespołu. Do niedawno przyjętego Macieja Ramisza dołączył właśnie Michał Bąk, który od kilku lat wspomaga zespół na koncertach plenerowych w sekcji dętej.

Happysad

Zespół rockowy, założony w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej. Ma na koncie około 1000 koncertów w całym kraju, 5 Złotych Płyt i dwie platynowe oraz rekordy frekwencji w kilkunastu popularnych klubach w Polsce. W lipcu 2004 roku, nakładem S.P. Records, ukazał się debiutancki album grupy – „Wszystko jedno”. W kwietniu 2007 roku magazyn Teraz Rock umieścił płytę „Wszystko jedno” wśród 50 najważniejszych albumów w historii polskiego rocka. W październiku 2005 roku ukazał się drugi album zatytułowany „Podróże z i pod prąd”. W połowie 2006 w zespole nastąpiła zmiana perkusisty – Maćka Sosnowskiego zastąpił Jarosław Dubiński.

1 września 2007 podczas III edycji organizowanego przez happysad festiwalu SKARfest miała miejsce premiera trzeciego krążka formacji – „Nieprzygoda”. W połowie września album zyskał status najlepiej sprzedającej się płyty w Polsce (OLIS), a następnie osiągnął status Złotej Płyty. Koncertowe wydawnictwo DVD – „Na żywo w STUDIO”, zyskało status Złotej Płyty już w dniu premiery – 24 listopada 2008, a w maju 2009 roku pokryło się platyną. 19 października 2009 roku ukazał się czwarty krążek grupy – „Mów mi dobrze”. W październiku 2011 światło dzienne ujrzało jubileuszowe wydawnictwo „Zadyszka”, podsumowujące dziesięć lat działalności zespołu i składające się z dwóch płyt. Na pierwszym krążku 13-cie zaprzyjaźnionych zespołów gra utwory Happysad, a drugi to DVD z koncertem z Jarocina z udziałem urodzinowych gości.

Kolejne wydawnictwo nosi nazwę „Ciepło/Zimno” i znajduje się na nim 12. piosenek plus ukryty utwór „Stare miasto”. Autorem okładki płyty jest rysownik Dawid Ryski. Premiera płyty miała miejsce 5 września 2012 roku. Już w pierwszym tygodniu album zawitał na pierwsze miejsce OLIS – listy najlepiej sprzedających się płyt w Polsce (obecnie – Złota Płyta). 4 grudnia 2013 roku ukazało się kolejne wydawnictwo DVD I 2CD dokumentujące występ zespołu na Przystanku Woodstock w 2012 i – jako zdobywca Złotego Bączka – w 2013 roku. W lutym 2014 roku zespół rozpoczął współpracę z producentem Marcinem Borsem, we współpracy z którym nagrał album “Jakby nie było jutra”, który w październiku 2014 roku zadebiutował na 1 miejscu OLIS, spotkał się z bardzo dobrymi recenzjami i szybko zyskał status Złotej Płyty.

Skład zespołu:
Kuba Kawalec – wokal, gitara
Łukasz Cegliński – Pan Latawiec – gitara, wokal
Artur Telka – bas
Jarek Dubiński – Dubin – perkusja

gościnnie na koncertach:

Maciej Ramisz – instrumenty klawiszowe, gitara, wokal
Michał Bąk – saksofon, instrumenty klawiszowe
Daniel Pomorski – trąbka, klawisze
Jakub Moroń – puzon

 

Muzyka Końca Lata

Od 2002 roku najbardziej romantyczny zespół w powiecie mińskim, utrwalający w piosenkach sercowe, ale nie tylko, rozterki mieszkańców miast dojeżdżających. W swojej twórczości grupa odwołuje się między innymi do lat 60., czyli czasów „zagolfionego” big bitu, ale też dokonań amerykańskiej alternatywy z lat 90. Jak dotąd kwintet dorobił się trzech płyt: „Jedno wesele dwa pogrzeby” (2006) i „2:1 dla dziewczyn” (2007) oraz „PKP Anielina” (2011), które układają się w tryptyk opowiadający o miłości i dorastaniu na mazowieckiej prowincji w XXI wieku. Opisując zawartą na krążkach twórczość zespołu krytycy najchętniej posługiwali się triadą określeń: bezpretensjonalne, szczere, urocze. Premiera nowej płyty grupy – „Złoty krążek”, planowana jest na wiosnę 2016

Skład:
Bartosz Chmielewski – „Zmywak” -  wokal, gitara
Marcin Biernat – „Makaron” – gitara, wokal
Piotr Majszyk – bas
Arkus – perkusja
Ola Bilińska – wokal, cuda

 

BILETY: 50 zł (przedsprzedaż) / 53 zł (Eventim) / 60 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00, sprzedaż również w trakcie wszystkich imprez – przy wejściu do klubu), Salon Muzyczny PULS (Wójta Radtkego 47A, Gdynia, pn.-pt.: godz. 10:00-18:00; sb.: godz. 10:00-14:00), Spirit Of Rock And Roll secondhand & new clothing – Lendziona 17 (Gdańsk Wrzeszcz, pn.-pt.: 12:00-19:00, sb.: 11:00-16:00), Eventim – w sprzedaży drogą elektroniczną i w punktach stacjonarnych Eventimu, np. w gdańskich Empikach (wyszukiwarka sklepów – eventim.pl – u dołu strony, cena w sieci – 53 zł)

Cena „w dniu koncertu” obowiązuje przez cały dzień – niezależnie od godziny.

Pula biletów przeznaczonych do sprzedaży w dniu imprezy obowiązuje tylko wówczas, gdy wejściówki nie wyprzedadzą się w ramach przedsprzedaży. Sprzedaż biletów we wszystkich punktach stacjonarnych zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą – w klubie.