INDIOS BRAVOS |

Indios Bravos to powstała w 1997 roku polska grupa, grająca mieszankę rocka, reggae i bluesa. Liderem zespołu jest założyciel i były członek grupy Hey – gitarzysta Piotr Banach, wokalistą zaś Piotr Gutkowski – Gutek. W 1999 roku ukazała się pierwsza półoficjalna płyta kapeli – „Part One” (duża w tym zasługa Kuby Wojewódzkiego, który specjalnie na potrzeby wydania tego albumu założył firmę wydawniczą „Pałac Kultury”). Nakład szybko został wyczerpany. W 2004 roku pojawił się pierwszy oficjalny krążek formacji – „Mental Revolution”. Znalazły się na nim takie przeboje jak „Pom pom„, „Tak to tak” czy „Sign”. Płyta ta, podobnie jak wydana w 2006 reedycja, ugruntowała pozycję Indios Bravos na polskiej scenie reggae. W 2006 roku zespół wystąpił na Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą, a rok później otrzymał Złotego Bączka i ponownie zagrał na festiwalu.

Następna płyta grupy – „Peace!” (początkowo miała nazywać się „Tu i Teraz”) ukazała się w październiku 2007 roku. Singlami promującymi wydawnictwo były utwory „Wolna wola” oraz „Mówię do Ciebie i siebie”. Materiał nie mieści się już w granicach klasycznego reggae, pojawiły się inspiracje płynące z innych gatunków muzycznych. 13 marca 2009 roku ukazał się album zatytułowany po prostu „Indios Bravos”, a w grudniu – „On Stage” – wydawnictwo, na którym można odnaleźć przekrój twórczości zespołu w wykonaniach koncertowych. Materiał został zarejestrowany w łódzkim klubie Dekompresja. W październiku 2013 premierę miał ostatni krążek Indios Bravos – „JATATA”, dobrze przyjęty przez stacje radiowe, dziennikarzy muzycznych i publiczność.

 

Obecny skład zespołu:
Piotr Banach – gitara
Piotr Gutkowski (Gutek) – śpiew
Krzysztof Sak – gitara
Rysiek Łabul – gitara basowa
Lech Grochala – instrumenty perkusyjne (od września 2007)

 

BILETY: 30 zł (przedsprzedaż) / 33 zł (Eventim) / 40 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00, sprzedaż również w trakcie wszystkich imprez – przy wejściu do klubu), Salon Muzyczny PULS (Wójta Radtkego 47A, Gdynia, pn.-pt.: godz. 10:00-18:00; sb.: godz. 10:00-14:00), Spirit Of Rock And Roll secondhand & new clothing – Lendziona 17 (Gdańsk Wrzeszcz, pn.-pt.: 12:00-19:00, sb.: 11:00-16:00), Eventim – w sprzedaży drogą elektroniczną i w punktach stacjonarnych Eventimu, np. w gdańskich Empikach (wyszukiwarka sklepów – eventim.pl – u dołu strony, cena w sieci – 33 zł)

Cena „w dniu koncertu” obowiązuje przez cały dzień – niezależnie od godziny.

Pula biletów przeznaczonych do sprzedaży w dniu imprezy obowiązuje tylko wówczas, gdy wejściówki nie wyprzedadzą się w ramach przedsprzedaży. Sprzedaż biletów we wszystkich punktach stacjonarnych zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą – w klubie.