ULICZNY OPRYSZEK, DE ŁINDOWS, BUNKIER |

ULICZNY OPRYSZEK
Grupa powstała w 1991 roku w małej miejscowości Nowy Tomyśl w województwie wielkopolskim. Kapela zagrała wiele koncertów na terenie całego kraju, w tym w Jarocinie w 2005 roku – na PRL Festiwalu, gdzie zdobyła Nagrodę Jury, na Przystanku Woodstock w 2004 (duża scena) i 2013 roku (wioska Kryszny) oraz na Festiwalu Rock na Bagnie (2013). Na dorobek zespołu składają się cztery płyty studyjne. Ostatni album – „Na zawsze punk”, został wydany w 2009 roku i zawiera 20 coverów zapomnianych, starych polskich kapel punkowych. W 2015 roku miała miejsce reedycja krążka wraz z koncertowym DVD Ulicznego Opryszka. Muzycy w planach mają już „Na zawsze Punk 2″.

Strona internetowa: www.ulicznyopryszek.pl

DE ŁINDOWS
Pierwszy materiał zespołu pojawił się na albumie „Depresja” w marcu 2004 roku. Płyta ukazała się nakładem wydawnictwa Pasażer Rec. Była również dostępna w Czechach i na Słowacji za pośrednictwem Hirax Rec. W lipcu grupa otrzymała zaproszenie na słowacki festiwal Punk Island #3, gdzie w ciągu dwóch dni wystąpiło ponad 40 kapel z całej Europy i z USA. W 2005 roku formacja zagrała m.in. trasę koncertową Czechy vs. Polska wraz z czeskim zespołem Kohout Plasi Smrt. Koncertowała również na festiwalach Cztery Pory Roku i na dwudniowym Underground Fest vol.2 w Martinie na Słowacji. W roku 2006 ukazała się płyta „Sto mil na sekundę” – ponownie wydana przez Pasażer Rec. Album zawiera czternaście dynamicznych kawałków, energetyczne gitary i sekcję dętą oraz bonusowy teledysk do utworu „Azbestowi piromani”. Gościnnie na płycie wystąpił Jacek Stęszewski z Końca Świata. W tym samym roku De Łindows nagrało własną wersję utworu „Czy wierzysz”, która została umieszczona na dwupłytowym albumie „Nie ma zagrożenia, jest Dezerter”. W latach 2008 i 2011 zespół ponownie odwiedził Czechy na festiwalu Keltska Noc w Harrachovie. Na trzecim krążku – „Poza kontrolą”, która ukazał się w 2011 roku znajduje się piętnaście premierowych numerów. Jednym z nich jest utwór dedykowany niepełnosprawnym rugbistom, który został uznany przez Stowarzyszenie Sportu Osób Niepełnosprawnych oficjalnym utworem promującym rugby na wózkach inwalidzkich. Na albumie gościnnie zaśpiewali Smalec (zespół GaGa/Zielone Żabki) oraz Ania Świstak (zespół Eye For An Eye). W 2014 roku zespół zagrał m.in. w Jarocinie, na XX Przystanku Woodstock i na B-Festiwal (Rock Reggae Festival Brzeszcze). We wrześniu 2015 planowana jest premiera nowego wydawnictwa De Łindows.

Strona internetowa: www.delindows.band.pl

 

BUNKIER
Grupa powstała na początku lat 90. W 1993 roku światło dzienne ujrzał materiał ”Szpital psychiatryczny”. Dwa lata później pojawiła się druga płyta, z kolei w 1996 roku – trzecie wydawnictwo pt. ”Istota człowieczeństwa”. Bunkier w tym czasie grał wiele koncertów, współpracował z Falonem i z Januszem Krzeczowskim, występował m.in. na festiwalu w Jarocinie, w Krakowie w ramach Krakowskiej Wielkiej Orkiestry Punkowej Pomocy, przed takimi gwiazdami jak The Exploited i G.B.H. oraz w ramach sceny niezależnej z wieloma punkowymi składami. W 1999 roku wydał własnym nakładem demówkę, a w 2005 – ”Dziwny stan”. Zgłosił się też do udziału w organizowanym przez Polskie Radio ”BIS” konkursie na wydanie płyty, który wygrał. W kwietniu 2007 roku nagrał materiał w Studiu Radiowej „Trójki”. W 2014 roku ukazała się reedycja pierwszych płyt Bunkra.

Strona internetowa: www.bunkier-punk.pl

BILETY: 20 zł (przedsprzedaż) / 25 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00, sprzedaż również w trakcie wszystkich imprez – przy wejściu do klubu), Salon Muzyczny PULS (Wójta Radtkego 47A, Gdynia, pn.-pt.: godz. 10:00-18:00; sb.: godz. 10:00-14:00), Spirit Of Rock And Roll secondhand & new clothing – Lendziona 17 (Gdańsk Wrzeszcz, pn.-pt.: 12:00-19:00, sb.: 11:00-16:00), Eventim – w sprzedaży drogą elektroniczną i w punktach stacjonarnych Eventimu, np. w gdańskich Empikach (wyszukiwarka sklepów – eventim.pl – u dołu strony, cena w sieci – 23 zł)

Cena „w dniu koncertu” obowiązuje przez cały dzień – niezależnie od godziny.

Pula biletów przeznaczonych do sprzedaży w dniu imprezy obowiązuje tylko wówczas, gdy wejściówki nie wyprzedadzą się w ramach przedsprzedaży. Sprzedaż biletów we wszystkich punktach stacjonarnych zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą – w klubie.