ORANGE TRANE / SOWETO KINCH |

Zespół Orange Trane swoją muzyką wpisuje się w nurt współczesnego jazzu, łącząc w brzmieniu tradycję i nowoczesność z ekspresją i melodyjnością. Soweto Kinch został uhonorowany tytułem Artysta Roku 2014 Wielkiej Brytanii. Był jedną z gwiazd tegorocznej Bielskiej Zadymki Jazzowej. Każdy z członków Orange Trane również może poszczycić się wieloma sukcesami na arenie międzynarodowej oraz na polskim rynku muzycznym. Na program koncertu złożą się kompozycje wszystkich członków formacji oraz kompozycje największych mistrzów polskiego jazzu m.in. Zbigniewa Seiferta i Andrzeja Kurylewicza.

SOWETO KINCH
Saksofonista altowy, kompozytor, producent, raper. Jest jednym z najbardziej ekscytujących i wszechstronny młodych muzyków, zarówno  brytyjskiej sceny jazzowej, jak i hip hopu. Niewątpliwie jeden z niewielu artystów z dyplomem z historii nowożytnej na Uniwersytecie w Oxfordzie. Zgromadził imponującą listę wyróżnień i nagród po obu stronach Atlantyku – w tym nominację do Mercury Music Prize.

PIOTR LEMAŃCZYK
Kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor. Należy do grona wybijających się muzyków na europejskiej scenie jazzowej. Często współpracuje zarówno z polskimi, jak i światowymi gwiazdami jazzu, takimi jak: Jerry Bergonzi, Tim Hagans, Gary Novak, Dave Kikoski, Seamus Blake, Clarence Penn, Brian Melvin, Avishai Cohen Tr, Jakob Dinesen i inni. Jest jedynym Europejczykiem w składzie amerykańskiego zespołu BEATLEJAZZ. Nagrał siedem autorskich albumów: „Follow The Soul”, „Freep”, „Village Time”, „Naha People”, „Guru”, „Amhran” i „Baltic Dance”. Wszystkie otrzymały znakomite recenzje w prasie fachowej. Był też nominowany do nagrody Fryderyk 2011 w kategorii Najlepszy Jazzowy Album Roku.

TOMASZ ŁOSOWSKI
Jeden z najbardziej znanych perkusistów w Polsce, kompozytor, wszechstronny muzyk sesyjny, edukator. Współpracował z wieloma artystami polskiej sceny popowej, rockowej i jazzowej. Nagrał przeszło 50 płyt (w tym swoje projekty autorskie). Od 1991 r. gra w KOMBI oraz współtworzy jazzowe projekty: „Orange Trane”, „Quartado”, „Quartet Gdański”. Jest wykładowcą, biorącym udział w warsztatach i pokazach perkusyjnych na terenie całego kraju. Współpracuje z magazynem „Perkusista”. Został uhonorowany tytułem Najlepszego Perkusisty Roku 2004 w plebiscycie magazynu „Gitara i Bas + Bębny”, oraz nagrodą „Eugeniusza” w plebiscycie magazynu „Perkusista” w kategorii Najlepszy Edukator w 2014 roku. Autor pierwszej profesjonalnej szkoły na perkusję w Polsce wydanej przez pismo „Gitara i Bas + Bębny”. Twórca własnej Akademii Perkusyjnej.

DOMINIK BUKOWSKI
Czołowy polski wibrafonista (II miejsce w kategorii wibrafon w ankiecie „Jazz Forum”), absolwent Katowickiej Akademii Muzycznej wydz. Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Zdobywca indywidualnego wyróżnienia na Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Jazzowych w Gdyni (1999) oraz zwycięzca konkursu Bielskiej Zadymki Jazzowej 2002. Jego album „Projektor” znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych płyt 2005 roku według miesięcznika „Jazz Forum”, zaś kolejny – „Vice Versa”, został nominowany do nagrody Fryderyki 2010. Jako sideman został wyróżniony Złotą Płytą za album „Melisa” Przemka Dyakowskiego, której producentem był Leszek Możdżer. W 2013 roku płyta „Kropla Słowa” Krystyny Stańko, do której Bukowski skomponował większość materiału muzycznego, została „Płytą Roku” według „Jazz Forum”. W 2015 roku, wraz ze swoim kwartetem, wystąpił na jednym z największych festiwali jazzowych JAVA JAZZ FESTIVAL. Koncert zebrał bardzo dobre recenzje w mediach.  Współpracował i nagrywał z takimi muzykami jak: Tim Hagans, Cikada Quartet, Brian Melvin, Janusz Muniak, Leszek Możdżer, Piotr Wojtasik i inni. Koncertował na festiwalach w Indonezji, Izraelu i w większości krajów europejskich.

BILETY: 25 zł (przedsprzedaż) / 28 zł (Eventim) / 35 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00, sprzedaż również w trakcie wszystkich imprez – przy wejściu do klubu), Salon Muzyczny PULS (Wójta Radtkego 47A, Gdynia, pn.-pt.: godz. 10:00-18:00; sb.: godz. 10:00-14:00), Spirit Of Rock And Roll secondhand & new clothing – Lendziona 17 (Gdańsk Wrzeszcz, pn.-pt.: 12:00-19:00, sb.: 11:00-16:00), Eventim – w sprzedaży drogą elektroniczną i w punktach stacjonarnych Eventimu, np. w gdańskich Empikach (wyszukiwarka sklepów – eventim.pl – u dołu strony, cena w sieci – 28 zł)

Cena „w dniu koncertu” obowiązuje przez cały dzień – niezależnie od godziny.

Pula biletów przeznaczonych do sprzedaży w dniu imprezy obowiązuje tylko wówczas, gdy wejściówki nie wyprzedadzą się w ramach przedsprzedaży. Sprzedaż biletów we wszystkich punktach stacjonarnych zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą – w klubie.