Happysad |

Zespół happysad został założony w 2001 roku w miejscowości Skarżysko-Kamienna przez muzyków, którzy już wcześniej grali razem. Nazwa happysad uformowała się dopiero w 2002 roku, kiedy to wybrane zostało także logo grupy i nagrane zostało pierwsze demo z materiałem, który później znalazł się na płycie „Wszystko jedno”. Swoją muzykę zespół określa jako regresywny rock, dopełniony charakterystycznymi tekstami. Grupa ma na koncie ponad 450 koncertów w całym kraju. W lipcu 2004 nakładem S.P. Records ukazał się debiutancki album formacji – „Wszystko jedno”. Singlowy utwór promujący tę płytę – „Zanim pójdę”, spędził 33 tygodnie na Liście Przebojów Trójki prowadzonej przez Marka Niedźwieckiego. W kwietniu 2007 magazyn „Teraz Rock” umieścił płytę „Wszystko jedno” wśród 50 najważniejszych albumów w historii polskiego rocka.

W październiku 2005 ukazał się drugi album zatytułowany „Podróże z i pod prąd”, świetnie przyjęty przez publiczność, tłumnie wypełniającą sale podczas koncertów trasy promocyjnej. Płyta została doceniona także przez krytyków muzycznych – wg magazynu „Teraz Rock” plasuje się wśród najlepszych polskich albumów 2005 roku. W połowie roku 2006 w zespole nastąpiła zmiana perkusisty – Maćka Sosnowskiego zastąpił Jarosław Dubiński. 1 września 2007 podczas organizowanego przez zespół happysad festiwalu SKARfest miała miejsce premiera trzeciego krążka – „Nieprzygoda”. Nagrań dokonano w Studiu S4 Polskiego Radia oraz w Słabym Studiu SP Records (kwiecień-czerwiec 2007). Producentem i realizatorem nagrań jest Leszek Kamiński. W nagraniu gościnnie udział wzieli: Janusz Zdunek (m.in. Kult) – trąbka oraz Marcin Świderski – klawisze. W połowie września 2007 „Nieprzygoda” zyskała status Najlepiej sprzedającej się płyty w Polsce. Podczas jesiennej trasy promocyjnej – Nieprzygoda Tour 2007, zespół zagrał koncerty w ponad 40 miastach na terenie całego kraju.

21 czerwca 2008 happysad podpisał kontrakt z wytwórnią Mystic Production na pierwszą w dorobku grupy koncertową płytę DVD. Znalazł się na niej koncert, który został zarejestrowany podczas jesiennej trasy koncertowej „długa droga tour”,. Koncertowe wydawnictwo happysad „na żywo w STUDIO” zyskało status Złotej Płyty już w dniu premiery, 24 listopada 2008. Wraz z wiosenną trasą koncertową Eska Rock Tour 2009 grupa zyskała nowego członka – Daniela Pomorskiego (trąbka), z którym to współpracowała już wcześniej przy nagraniu koncertowego wydawnictwa „Na żywo w STUDIO”.

19 października 2009 miała miejsce premiera najnowszego wydawnictwa grupy, albumu pod tytułem „Mów mi dobrze”. Został on wydany przez wytwórnię płytową Mystic Production i znalazło się na nim 12 utworów. Nagrania nowej płyty dokonano w studiach Polskiego Radia S-4 i S-3. Realizatorem dźwięku i producentem płyty jest Leszek Kamiński

 

BILETY: 35 zł (przedsprzedaż) / 40 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klubie Ucho, Cafe Cyganeria (Gdynia, ul. 3-go Maja 27), Salonie Muzycznym PULS (Gdynia, Centrum Gemini) oraz w sieci Eventim http://www.eventim.pl/pl/