FAMA: L.U.C. – PyyKyCyKyTyPff |

L.U.C. jest autorem i wyznawcą wielu koncepcji m.in. 4 Galaktyk Sztuki, która zakłada kreowanie przekazu za pomocą spójnie połączonych w całość czterech dziedzin sztuki – muzyki, słowa, filmu i grafiki. Za rozmach, odwagę i konsekwencję w swojej twórczości, a także za eklektyzm oraz niekonwencjonalne pomysły muzyczne, filmowe i tekstowe, zdobył wiele prestiżowych kulturalnych nagród i nominacji (m.in. Paszport Polityki, Yach, Wrocławską Nagrodę Muzyczną, Fryderyki) oraz szacunek mediów w postaci doskonałych recenzji w najważniejszych magazynach. Uznawany jest w Polsce za jednego z najciekawszych twórców młodego pokolenia. W muzyce celowo przekracza liczne gatunki, tworząc na pograniczu nu jazzu, trip-hopu, hip-hopu, elektroniki, klasyki i muzyki filmowej. Komponował i nagrywał z wieloma wybitnymi instrumentalistami i wokalistami, m.in. ze światowej sławy wokalistką jazzową Urszulą Dudziak, ze Zbigniewem Namysłowskim, Michałem Urbaniakiem i Leszkiem Możdżerem, a także z islandzkim MUM. Na żywo supportował zaś m.in. Skunk Anansie, Tricky’ego, The Prodigy, Coldcuta i wielu innych znakomitych artystów. Jednocześnie, propagując ideę „podaj dalej”, łączy świat profesjonalistów z amatorami, którym pomaga debiutować.

Tradycyjnie, jak co roku na wiosnę, Trójmiasto zamieni się w studencką stolicę kultury! Od 13 do 17 kwietnia odbędą się przeglądy w ramach Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej FAMA. Na trójmiejskich scenach zaprezentują się najzdolniejsi młodzi artyści, wschodzące gwiazdy polskiej estrady. Gościnnie wystąpią również artyści dużego formatu, m.in. Natural Dread Killaz oraz L.U.C. Tegoroczny Festiwal FAMA Trójmiasto będzie obfitował w prezentacje młodych genialnych, utalentowanych muzyków, aktorów, tancerzy, komików, filmowców i fotografików. Spośród kilkuset zgłoszeń do udziału w części konkursowej zakwalifikowało się 33 najbardziej obiecujących: Abdul kebab buła jabba, Aiodine, Five of green, Hear the hope, Hipnotoksyna, i.n.d, In my pocket, Kolaż, Mitra, Piosenka anatomiczna, Pullover, Soul in the box, Steven Stiller, Unknown quartet, Veres, Zamach stanu, Jumanji Entertainment, Mulled wine, Anna Szatybełko z zespołem, Paulina Czapla, The gravity is fake, Pretty Scumbags, Timmy and the drugs, Katarzyna Napiórkowska, Katka Blajchert, Konrad Wysocki, Michał Kwapisiewicz, Kabaret Pyda squad, Agadir, Eksperymentalny tear tanca, ST AZS UG, Zespół tańca Trebraruna, Teart kontemplujący.

Przegląd ma charakter konkursu, zatem uczestnicy oceniani są przez profesjonalne jury, zaś główną nagrodę stanowi zaproszenie na ogólnopolski festiwal FAMA, odbywający się latem w Świnoujściu oraz nagroda finansowa ufundowana przez Samorząd Województwa Pomorskiego.

17 kwietnia, niedziela, Gdynia, Klub Ucho
godz. 19.00 finał – ogłoszenie werdyktu Jury, wręczenie nagród
godz. 20.00 L.U.C – PyyKyCyKyTyPff

 

BILETY: 20 zł (przedsprzedaż) / 25 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho, Cafe Cyganeria (Gdynia, ul. 3-go Maja 27), Salon Muzyczny PULS (Gdynia, Centrum Gemini),

http://fama.gdynia./page,Organizatorzy,tab=1850