Waldemar Wall-E Kasta – KONCERT ODWOLANY! |

WALDEMAR Wall-E KASTA jako raper zadebiutował na przełomie 1998 i 1999 roku utworem na płycie CD gazety „KLAN” – najbardziej popularnej wówczas gazety o kulturze hip-hop. Od razu podbił słuchaczy w całej Polsce swoim oryginalnym i charyzmatycznym stylem. Jednak na jego pierwszy album przyszło nam czekać do 2002 roku, kiedy to zadebiutował krążkiem KASTA SQUAD pt. „KASTANIETY” i w wielkim stylu wkroczył do czołówki hiphopowej sceny muzycznej w Polsce. Niezwykła kompilacja brzmień oraz zawartych na płycie przekazów na dobre wpisała się do historii polskiego rapu, a utwory takie jak „Klimaty” czy „Peryferie” znajdują się w leksykonie tego gatunku muzycznego.

W 2003 roku wraz z DJ KUT-O i DONGURALESKO muzyk wydał dwupłytowy album KASTA SQUAD pt. „KASTATOMY”. Krążek, jak również 500 koncertów, które do 2005 przyszło wspólnie zagrać Waldkowi i Guralowi, potwierdzają jego status na scenie. W kolejnych miesiącach i latach Wall-E rozwija się jako MC poprzez gościnne udziały na płytach i singlach popularnych artystów, na mixtapeach, a także na wielu rewelacyjnych płytach producenckich, takich jak np. „KODEX” czy „600°C”, które promowane są singlami z jego udziałem. Okazuje się także, że do KASTY dołącza dolnośląska ekipa TRZECI WYMIAR oraz powstaje wiele projektów muzycznych, znanych m.in. jako GTW, SUPERGRUPA, ZDOLNY ŚLĄSK, TUMBAO RIDDIM BAND.

Od 2007 artysta współpracuje z Federacją KSW – jednym z najlepiej rokujących turniejów MMA na świecie. Zostaje dyrektorem artystycznym Federacji i współpracuje przy produkcji wydarzenia z Maciejem Kawulskim i Martinem Lewandowskim – właścicielami i producentami gali KSW. Jako ring announcer prowadzi gale na żywo dla telewizji POLSAT i zapowiada walki wielu mistrzów. W 2009 roku wydaje swój kolejny krążek pt. „13″. Świetne bity i scratche doskonale dobrane do stylu wrocławskiego rapera gruntują jego pozycję na rynku muzycznym i potwierdzają jego rozwój artystyczny. Potwierdzają to również miliony odsłon jego teledysków zamieszczanych w popularnych serwisach internetowych. Na gruncie doświadczenia i popularności powstaje KASTA.CO – multiplatforma dla rozwoju wielu inicjatyw i projektów wykreowanych na przestrzeni ostatnich owocnych lat pracy rapera. Jako właściciel firmy oraz głowa rodziny, Kasta poprzez KASTA.CO profesjonalizuje swoje działania. Na przełomie 2010/2011, nakładem własnej wytwórni, wydaje płytę „PRAWDA NAGA”. Wraz z najnowszą produkcją rozpoczyna się kolejny etap w jego karierze, którego celem jest dostarczenie swoim sympatykom najwyższej jakości produkcji muzycznych oraz, dzięki KASTA.CO, realizacja wielu od dawna przygotowywanych projektów, które pozytywnie zaskoczą jego fanów.