Percival Schuttenbach, RDK, Rum |

Połączenie folku, muzyki ludowej z metalem i rockiem w bardzo energetyczny i emocjonujący spektakl. W repertuarze znajdują się zarówno oryginalne słowiańskie pieśni, jak i własne kompozycje – w elektryzujących aranżacjach.

Percival Schuttenbach

Jednym z celów projektu jest przekazanie fascynacji kulturą Słowian w niekonwencjonalny, nowoczesny sposób. Moc i agresja metalowych riffów kontrastuje z melodyką pieśni ludowych, a jednocześnie doskonale z nimi współgra, łącząc się w magiczną całość, tworząc nastrój i emocje zdolne przybliżyć odległe czasy każdemu, kto się wsłucha. Atutem jest ogromna koncertowa energia – cztery wokale – trzy żeńskie i jeden męski, dwóch perkusistów, którzy obsługują zestaw i całą masę bębnów, przesterowana wiolonczelę, dodająca mocy oraz rasowa, metalowa gitara. Wszystko to okraszone szczyptą progresji, eksperymentu i szaleństwa.

http://percivalschuttenbach.art.pl

Roberto DELIRA & Kompany

Powstały latem 2009 roku nowy projekt Roberta Jaworskiego – lidera zespołu Żywiołak, współzałozyciela troLSchuttenbach oraz byłego muzyka zespołu ich troLe. W założeniu był to projekt, w którym bardziej niż w dotychczasowym Żywiołaku, Jaworski chciał oddać sie pasji gry i rekonstrukcji instrumentów dawnych, które to przez pryzmat dotychczasowej jego działalności musiały być jednak bardzo nietuzinkowe. I tak powstały nowe, współczesne rekonstrukcje instrumentów dawnych oraz ich formy hybrydyczne. Jedną z nich jest bez wątpienia „gęśla smyczkowa”, czyli usmyczkowiona wersja zapomnianego już instrumentu ze średniowiecznych wykopalisk gdańskich nazwanego przez naukowców „gęślą gdańską”. Inne instrumenty takie jak liry korbowe, lutnie, wielorakie odmiany skrzypiec oraz hybrydyczna forma ludowego bębna dopełniają całości niewątpliwie wyjątkowej kreacji brzmieniowej. Kompani, którzy towarzyszą Jaworskiemu, w tym nietypowym projekcje to Ewa Łukasiewicz: ex ich troLe (lira korbowa,wokal), Katarzyna Kapela (skrzypce, skrzypce barytonowe, wokal), Dariusz Goc (lutnia długoszyjkowa), Tomasz Waldowski (baraban symfoniczny, perkusjonalia). Powstały twór to niezwykle archaicznie brzmiący – współczesny miks muzyki ludowej, autorskiej, dawnej oraz nade wszystko eksperymentalnej, zakorzenionej, jak wcześniejsze dokonania Jaworskiego, w muzyce rockowej. Od momentu powstania zespół zaliczył już ważne imprezy historyczne:  „Bitwa pod Grunwaldem”, „Festiwal Słowian i Wikingów w Wolinie”, występował w warszawskim klubie Stodoła oraz brał udział w innych mniejszych lub większych wydarzeniach artystycznych na terenie Polski. Wczesną wiosną 2010 roku, sumptem KARROT KOMMANDO, zespół wydał pierwszą sześcioutworową EP-kę zatytułowaną „Zabobon” i powoli przygotowuje się do nagrania pełnego albumu.

www.myspace.com/robertodeliraikompany

 

RUM

Folkmetalowy zespół powstały 23 czerwca 2009 roku, którego nazwa wzięła się od alkoholu – rumu i miejscowości – Rumia, w której powstał zespół. Teksty utworów inspirowane są zazwyczaj prawdziwymi, pijackimi i związanymi z naturą przeżyciami.
Przez zespół przewijały się różne osoby, a obecny skład działa od 14 listopada 2010 roku.

Skład:

Tomasz [Ślimak] Kłeczek – gitara, wokal
Dominik Liadis – akordeon
Michał [Misiek] Felski – bas
Mateusz [Modzel] Modzelewski – perkusja

 

BILETY: 22 zł (przedsprzedaż) / 29 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho, Cafe Cyganeria (Gdynia, ul. 3-go Maja 27), Salon Muzyczny PULS (Gdynia, Centrum Gemini), sieć Eventim – http://www.eventim.pl/pl/