Komety, Kiev Office |

Dowodzone przez Lesława Komety są obecnie jednym z najpopularniejszych i najbardziej identyfikowalnych, krajowych zespołów alternatywnych, a zarazem kontynuacją działającej w latach 1994-2003 Partii. Znajduje to odbicie nie tylko w podejściu do artystycznej twórczości, ale także w aktualnym składzie grupy, w którym po zmianach personalnych ponownie spotkali się muzycy znani z Partii. Podobnie, jak ich poprzedniczka, Komety stworzyły swój własny styl muzyczno-słowny, będący współczesnym spojrzeniem na początki rock’n’rolla, któremu odpowiedzialny za repertuar lider dodaje blasku dzięki przebojowym kompozycjom, dbałości o nowoczesne brzmienie i specyficzne spojrzeniu na rzeczywistość odbijającą się w tekstach grupy. Nie bez powodów także Komety są jednym z nielicznych polskich zespołów, którym udało się zaistnieć zagranicą, czego dowodem jest album „Story Of Komety” wydany w Meksyku oraz niezliczona ilość nagrań dostępnych na składankach w najdalszych zakątkach globu od Japonii, USA po Europę.

Choć przez niemal dekadę działalności Komety dorobiły się sześciu albumów to deklaracje Lesława są niezmiennie aktualne, a każda z płyt stanowi odrębną wartość i kolejny krok w pochodzie do serc fanów i krytyków muzycznych. „Integralnym elementem twórczości Partii i Komet była zawsze obsesyjna fascynacja popkulturą, szczególnie tą z lat 50. i 60., ale z perspektywy warszawskiej ulicy. Jednak największym źródłem inspiracji jest popkultura polska” – ten głos Lesława nadal brzmi głośno, a najnowszy siódmy album Komet zatytułowany „Luminal” będzie tego najlepszym dowodem. Premiera albumu zaplanowana została na 16 kwietnia, wydawca płyty podobnie. jak wszytkich poprzednich albumów zespołu, jest szczecińska wytwórnia Jimmy Jazz Records.  Na koncertach fani będą mogli usłyszeć m.in. dwa przebojowe single z najnowszego albumu – „Osiemnaste urodziny” oraz „Mogłem być tobą”.

Komety występują w składzie:

Lesław (głos, gitara, muzyka, słowa)
W. Szewko (bass, głos)
Arkus (bębny, głos).

 

Kiev Office

Gdyńskie trio założone w 2007 roku przez multiinstrumentalistę Michała Miegonia. Skład uzupełnia wokalistka i basistka Joanna Kucharska oraz perkusista Krzysztof Wroński. Styl grupy ewoluował od surowego garażowego rocka w stronę bogatszych i bardziej eksperymentalnych brzmień, ocierających się niekiedy o nową falę, post-rock czy ambient. Dzięki swym nagraniom, jak i żywiołowym koncertom, zespół szybko zasłużył według prasy i opiniotwórczych portali internetowych na opinię jednego z najbardziej obiecujących i najciekawszych polskich zespołów gitarowych. Grupa, oprócz niezliczonych klubowych koncertów, gości na największych krajowych festiwalach (m.in. Heineken Open’er Festival, Jarocin, Węgorzewo), jak i występuje za granicą jako jedyna reprezentacja rocka alternatywnego spoza Skandynawii dała dwa gorąco przyjęte i wyprzedane koncerty w Szwecji na Kalmar Musik Direkt 08 festival. W 2009 roku wydali debiutancki krążek pt. „Jest Taka Opcja” (Nasiono Records) promowany wielką ogólnopolską trasą koncertową, który został uznany przez większość krajowych recenzentów i portali jako jeden z najbardziej elektryzujących albumów krajowej alternatywy ostatnich lat. 20.05.2011 roku grupa wysyła w muzyczną przestrzeń swój drugi album – „Anton Globba”, wyprodukowany przez lidera grupy Michała Miegonia. To bezkompromisowa podróż przez rozmaite zakamarki Trójmiasta i umysłów tria, poszerzająca charakterystyczny surowy styl grupy o między innymi elementy dubu i afrobeatu.

myspace.com/kievoffice
nasiono.net/kievoffice

 

BILETY: 25 zł (przedsprzedaż) /30 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho, Cafe Cyganeria (Gdynia, ul. 3-go Maja 27), Salon Muzyczny PULS (Gdynia, Centrum Gemini), sieć Eventim