Baaba Kulka |

Bartek Weber: „Projekt Baaba Kulka powstał z potrzeby złożenia należnego hołdu grupie, którą wszyscy szanujemy i od której w moim wypadku zaczęła się przygoda z muzyką – jeszcze jako fana. Fakt, że Gaba również szczerze kocha zespól Iron Maiden skłonił nas do połączenia sił i stworzenia zespołu, początkowo na jeden koncert w Hard Rock Café w Warszawie, które to miejsce uważamy za jedynie słuszne dla rozpoczęcia naszej wspólnej kariery. Sukces pierwszej odsłony zachęcił nas do zagrania razem trasy koncertowej okrzykniętej przez magazyn Aktivist ‚wydarzeniem miesiąca’ (nie pamiętam niestety, którego dokładnie). To było jakiś czas temu. Od momentu rozpoczęcia naszej przygody jako Baaba Kulka, Piotrek i Tomek współpracowali z Gabą przy jej płycie „Hat, Rabbit”, Maciek zaprojektował okładkę do jednej z płyt z udziałem Gaby i Piotrka, a z kolei Gabriela zaśpiewała gościnnie na płycie Baaby pt. „Disco Externo”. Oczywistą konsekwencją owocnej współpracy jest płyta grupy Baaba Kulka, która ujrzy światło dzienne 21 marca 2011 roku. Materiał muzyczny dopełnia koncertowe DVD zarejestrowane w warszawskim klubie Powiększenie”.

Baaba Kulka to projekt, który połączył dwie siły muzyczne polskiej sceny alternatywnej: zespół Baaba (w składzie Bartosz Weber – Macio Moretti – Piotrek Zabrodzki – Tomek Duda) – znany z wybuchowej mieszanki elektroniki, rocka i jazzowej improwizacji, oraz wokalistkę i pianistkę Gabrielę Kulkę, której zaprawiony musicalem alternatywny pop zyskuje coraz szerszy krąg odbiorców. Hybryda ta powstała w jednym celu bojowym: aby złożyć hołd i dać wyraz młodzieńczej fascynacji muzyką zespołu Iron Maiden.

Autorskie aranżacje klasycznych utworów Żelaznej Dziewicy, które powstały w efekcie tego spotkania, przekraczają nie tylko granice gatunkowe (od rasowego dubu, po bossa novę), ale i granice zdrowego rozsądku. To covery niekiedy przewrotnie spokojne, niekiedy z sentymentem przyłojone, zawsze zagrane z pasją i postmodernistycznym zacięciem, ale i czułością wobec ukochanych heavy metalowych oryginałów.

 

BILETY: 30 zł (przedsprzedaż) / 35 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho, Cafe Cyganeria (Gdynia, ul. 3-go Maja 27), Salon Muzyczny PULS (Gdynia, Centrum Gemini), sieć Eventim http://www.eventim.pl/pl/