KONIEC ŚWIATA |

W październiku miały miejsce premiera najnowszej płyty formacji Koniec Świata i początek trasy promującej to wydawnictwo. Grupa jest rock&rollowo-folkową wizytówką Śląska. Od 2000 roku zagrała ponad 800 koncertów w Polsce, a także w Niemczech, Czechach, na Słowacji i Ukrainie. Muzycy byli na największych festiwalach (Przystanek Woodstock, Jarocin, Seven Festival). Wydali też sześć płyt. Teraz przyszedł czas na siódmą pt. „Hotel Polonia”. Wszystkie teksty napisał Jacek Stęszewski, a więc znajdziemy w nich to, do czego Koniec Świata zdążył nas przyzwyczaić, czyli tematy takie jak miłość, życie w metropolii zawieszonej gdzieś poza czasem i przestrzenią czy odwołania do szeroko pojętej kultury masowej (Nohavica, Zaorski), jak i wysokiej oraz do życia politycznego. Zespół poszerza muzyczne emploi, włączając w swoją tradycyjną mieszankę elementy tanga, reggae, tradycyjnej muzyki szkockiej, a nawet rocka kalifornijskiego. Materiał został nagrany w Studio Radioaktywni (www.studioradioaktywni.com). Realizacja nagrania, miks i mastering – Adam Celiński, w nagraniach gościnnie udział wzięli: Natalia Łukaszewicz – wokal, Piotr Połaniecki – instrumenty perkusyjne, Jan Gałach – skrzypce, Wojciech Kołek – saksofon i Wojciech Kotas – whistle, dudy.

Koniec Świata na swoich płytach umiejętnie łączy trudne tematy utworów ze zwiewnymi, wpadającymi w ucho melodiami, lecz dopiero koncerty pozwalają w pełni przekonać się o drzemiącej w nich sile. Poza wydawaniem płyt i intensywnym koncertowaniem muzycy znajdują czas także na inne zajęcia. W 2007 roku Jacek Stęszewski i Jacek Czepułkowski skomponowali muzykę do filmu „Raj za daleko” w reżyserii Radosława Markiewicza, a obraz ten został uznany za najlepszy film polski na Festiwalu Era Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Skład:

Jacek Stęszewski – wokal, gitara
Jacek Czepułkowski – gitara, chórki
Szymon Cirbus – trąbka, instrumenty klawiszowe, chórki
Marek MELO Mrzyczek – bas
Michał Leks – perkusja

BILETY: 18 zł (przedsprzedaż) / 23 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00), Kawiarnia Cyganeria (ul. 3 maja 27, Gdynia), Salon Muzyczny PULS (Centrum Gemini, Gdynia), od 9.11. – sieć Eventim (eventim.pl, cena w sieci – 21 zł, sprzedaż drogą elektroniczną i w danych punktach Eventimu)

Uwaga!
Sprzedaż biletów we wszystkich punktach (łącznie z Klubem Ucho) zamykamy o godz. 15:00 w
dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą – w klubie. Cena biletu „w dniu koncertu” obowiązuje przez cały dzień – niezależnie od godziny.