TYMON & THE TRANSISTORS, Zdrowia Szczęścia Pomarańczy, Peckinpah |

W grudniu, styczniu i lutym grupa Tymon & The Transistors, znana fanom współczesnego rock’n’rolla z energetycznych i żywiołowych występów, odbędzie ogólnopolską trasę koncertową, związaną z 10-leciem istnienia. Trasa zacznie się 6 grudnia – przed świętami trójmiejskie Tranzystory zdążą odwiedzić Nowy Sącz, Tychy, Zieloną Górę, Wrocław, Kraków, Warszawę, Zgierz, Toruń, Słupsk, Gdynię i Suwałki. Zwieńczeniem trasy będzie wydanie w lutym 2013 albumu pt. „Koncert w Radiu Gdańsk“, którego nagranie pochodzi z 30 września 2012.

„Dekada działalności to dobra okazja do podsumowania, które stanowi album koncertowy. Większość tego czasu spędziliśmy w weekendowych rozjazdach, więc pomysł z rejestracją koncertu wydaje się uczciwy. W naszym przypadku nie były to stadiony i wielotysięczne hale. Raczej nieduże kluby, w których scenicznym kurzu tarzaliśmy się z niekłamaną przyjemnością i oddaniem, jak przystało na ginący gatunek rokendrolowców. Osobiście nie znoszę płyt typu live, ale nasze nagranie z koncertu w Radiu Gdańsk łączy brud i chropawość żywego występu dla publiczności oraz dobre brzmienie studyjne, oparte na względnej separacji poszczególnych instrumentów” – Tymon Tymański.

Grupa Tymon & The Transistors została powołana do życia w lipcu 2002 roku na warsztatach w ramach imprezy Przystanek Olecko. W roku 2003 zespół pracował nad ścieżką do filmu „Wesele”, którego premiera odbyła się we wrześniu roku 2004. W 2005 roku muzyka z „Wesela” (głównie autorstwa Tymona Tymańskego) została nagrodzona Orłem Akademii Filmowej oraz Złotą Kaczką czasopisma „Film”. W roku 2007 zespół wydał kolejną płytę pt. „Don’t Panic! We’re From Poland”. Podobnie, jak na pierwszej, w paru utworach drugiego krążka współkompozytorem muzyki był Robert Brylewski (Brygad Kryzys, Izrael). W roku 2010 ukazał się trzeci album Tranzystorów – „Bigos Heart”, który w roku 2011 został nagrodzony Fryderykiem w kategorii Muzyka Alternatywna. Od roku 2008 Tymon i Tranzystory pracują nad głośnym już musicalem „Polskie Gówno” – jego długo przekładana premiera odbędzie się we wrześniu 2013. W filmie występują zarówno znakomici aktorzy (Marian Dziędziel, Jan Peszek, Arek Jakubik, Sonia Bohosiewicz, Grzegorz Halama), jak i cała plejada wybitnych postaci polskiej sceny muzycznej (m.in.: Robert Brylewski, Tomasz Lipiński, Lech Janerka, Leszek Możdżer, Kasia Nosowska i Czesław Mozil).

ZDROWIA SZCZĘŚCIA POMARAŃCZY (support)

Zespół powstał jesienią 2005 roku. Od tego czasu grał m.in. z grupą KULT, z legendarnymi The UK SUBS na Warhead Festival w Ustce, a także z formacją Tymon & The Transistors.

W swoich tekstach Janek (lider zespołu) nie boi się poruszać tematów politycznych, społecznych, filozoficznych, czy obyczajowych. Muzyka wyrasta z wielu korzeni, dla których wspólnym mianownikiem jest słowo o „rock”.

Skład:
Janek Babiński – gitara elektryczna, wokal
Tomek Bushmansky – gitara basowa, wokal
Adrian Kondratowicz – perkusja

Facebook: https://www.facebook.com/zdrowiaszczesciapomaranczy/info


PECKINPAH (support)

Kondratowicz / Lewandowski / Piotrowski / Piórkowski / Szłapka – perkusja / gitara / bas / gitara / śpiew Grupa grająca muzykę gitarową, założona w 2012 roku w Gdyni. Nieślubne dzieci shoegaze’u z popem, punka z bluesem i rock’n'rolla z disco.

BILETY: 20 zł (przedsprzedaż) / 30 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00), Kawiarnia Cyganeria (ul. 3 maja 27, Gdynia), Salon Muzyczny PULS (Centrum Gemini, Gdynia), sieć Eventim (eventim.pl, cena w sieci – 23 zł, sprzedaż drogą elektroniczną i w danych punktach Eventimu)

Uwaga!
Sprzedaż biletów we wszystkich punktach (łącznie z Klubem Ucho) zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą – w klubie. Cena „w dniu koncertu” obowiązuje przez cały dzień – niezależnie od godziny.