G.B.H. (UK), Bastards on Parade (ESP), Super Potwór |

Grievous Bodily Harm, w skrócie G.B.H, to obok The Exploited najpopularniejszy zespół drugiej fali brytyjskiego punk rocka. Grupa dała swój pierwszy koncert 12 września 1980 roku w Birmingham. Od początku trzon składu stanowili: Colin Abrahall (wokal), Colin „Jock” Blyth (gitara) oraz Ross Lomas (bas). W ciągu wieloletniej kariery przez zespół przewinęło się czterech perkusistów. Od 1993 roku gra z nim Scott z formacji Bomb Disneyland. Pierwsze cztery albumy kwartetu z Birmingham należą do kanonu punk rocka: „Leather Bristles Studs And Acne”, „City Babys Attacked By Rats”, „City Babies Revenge” i „Midnight Madness And Beyond”. W latach 90. G.B.H., podobnie jak i The Exploited, skierowało się bardziej ku scenie metalowej, o czym mogą świadczyć jego późniejsze płyty – „From Here To Reality” czy „Church Of Truly Wraped”, jednak grupa nigdy nie zerwała z punkowymi korzeniami. Niejako powrót do starego grania stanowią dwa ostatnie albumy – „Punk Junkies” z 1997 roku i „Ha Ha” z 2002 roku. W latach 80. G.B.H. święcił triumfy popularności, także w Polsce, a ich trzyliterowe logo najczęściej pojawiało się na skórzanych kurtkach polskich punkowców. Z kolei płyta „City Babys Attacked By Rats” została wybrana przez słuchaczy audycji „Cały Ten Rock” w PR3 Polskiego Radia najlepszym punkowym albumem pierwszej połowy lat 80.

 

Bastards on Parade (support)

Zespół powstał w 2008 roku w Galicji (wspólnota autonomiczna Hiszpanii). W swojej muzyce stara się połączyć celtyckie korzenie z punk rockiem. Jego ulubione zespoły to: Rancid, Swingin Utters, The Pogues i Real McKenzies. Pierwsze trzy EP’ki grupy zostały bardzo dobrze przyjęte zarówno przez fanów, jak i media. W 2011 roku ukazał się debiutancki album Bastards on Parade pod tytułem „Tales From The Death Shore”. Uplasował się on na czwartej pozycji Najlepszych albumów w kategorii folk punk zaraz po Flogging Molly i Dropkick Murphys. Od tamtej pory zespół sporo koncertował w Europie u boku Street Dogs, The Real McKenzies (ich dudziarz zasilił skład Real McKenzies w 2012 roku), Flatfoot 56 i The Mahones, zdobywając uznanie jako najlepszy zespół folk punk na starym kontynencie. Bastards On Parade występował także na dużych festiwalach takich jak: Resurrection Festival, Derrame Rock i Aupa Lumbreiras.  W 2013 roku grupa podpisała kontrakt z niemiecką wytwórnią Wolverine. Producentem jej najnowszego krążka został John Rioux (Street Dogs), a materiał został zremasterowany przez Dan’a Randalla w Kalifornii.

Super Potwór (support)

Horror punk po trójmiejsku.

 

Bilety: 50 zł (przedsprzedaż) / 53 zł (Eventim) / 60 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00, sprzedaż również w trakcie wszystkich imprez – przy wejściu do klubu), Salon Muzyczny PULS (Centrum Gemini, Gdynia, pn-sb. – godz. 11:00-21:00, nd. – 11:00-20:00), Spirit Of Rock And Roll secondhand & new clothing – Lendziona 17 (Gdańsk Wrzeszcz, pn.-pt.: 12:00-19:00, sb.: 11:00-18:00), Eventim – w sprzedaży drogą elektroniczną i w punktach stacjonarnych Eventimu, np. w gdańskich Empikach (wyszukiwarka sklepów – eventim.pl – u dołu strony; cena w sieci – 53 zł)

Cena „w dniu koncertu” obowiązuje przez cały dzień – niezależnie od godziny.

Pula biletów przeznaczonych do sprzedaży w dniu imprezy obowiązuje tylko wówczas, gdy wejściówki nie wyprzedadzą się w ramach przedsprzedaży. Sprzedaż biletów we wszystkich punktach stacjonarnych zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą – w klubie.

 

 

 

Jedna odpowiedź na “G.B.H. (UK), Bastards on Parade (ESP), Super Potwór”