SUN RA ARKESTRA |

Made in Jazz Waves: JAZZ BY JEPPESEN

Sun Ra, czyli Herman Poole Blount, urodził się w 1914 roku w Birmingham, zaś zmarł w tym samym miejscu w roku 1993 (chociaż sam twierdził, że przybył na Ziemię z Saturna). To amerykański kompozytor jazzowy, pianista, bandlider, poeta i filozof, znany z oryginalnych koncepcji i występów w swoim zespole – The Arkestra. Laureat NEA Jazz Masters Award 1982. Ze wszystkich muzyków jazzowych, Sun Ra był prawdopodobnie najbardziej kontrowersyjny – napisał krytyk Scott Yanow, odwołując się do nieortodoksyjnego stylu życia i eklektycznej muzyki klawiszowca. Sun Ra nigdy nie osiągnął wielkiego sukcesu komercyjnego, ale dzięki częstym koncertom, zmieniającym się od występów solo do 30-osobowych zespołów, zyskał swoje miejsce w prawie każdym elemencie historii jazzu – od ragtime’u i swingu do bebopu i free jazzu oraz wywarł duży wpływ na muzykę rockową, elektronikę, a nawet hip-hop. Dyskografia Sun Ra jest jedną z największych w historii muzyki. Artysta nagrał bowiem ponad sto albumów studyjnych.

SUN RA ARKESTRA rozpoczęła działalność w połowie lat 50. Przez ten czas przybierała wiele różnych wcieleń i nadal jest aktywna. Obecnie działa pod kierownictwem Marshalla Allena.

 

Aktualny skład, który zagra na koncercie w Gdyni:

Marshall Allen (director, alto sax, flute)

Tara Middleton (voc, viol)

Vincent Chancey (flugelhorn)

KNoel Scott (vocal, saxes)

Charles Davis (tenor sax)

Danny Ray Thompson (baritone sax)

Dave Davis (trombone)

Dave Hotep (electr. guitar)

Elson Nascimento (perc, surdo)

Farid Barron (piano)

Tyler Mitchell (bass)

Clifford Barbaro (drums)

 

(fot. Fabio Lugero)

 

Bilety: 50 zł (przedsprzedaż) / 53 zł (sieć Eventim) / 60 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00, sprzedaż również w trakcie wszystkich imprez – przy wejściu do klubu), Salon Muzyczny PULS (Centrum Gemini, Gdynia, pn-sb. – godz. 11:00-21:00, nd. – 11:00-20:00), Spirit Of Rock And Roll secondhand & new clothing – Lendziona 17 (Gdańsk Wrzeszcz, pn.-pt.: 12:00-19:00, sb.: 11:00-18:00), Eventim – w sprzedaży drogą elektroniczną i w punktach stacjonarnych Eventimu, np. w gdańskich Empikach (wyszukiwarka sklepów – eventim.pl – u dołu strony; cena w sieci – 53 zł)

Cena „w dniu koncertu” obowiązuje przez cały dzień – niezależnie od godziny.

Pula biletów przeznaczonych do sprzedaży w dniu imprezy obowiązuje tylko wówczas, gdy wejściówki nie wyprzedadzą się w ramach przedsprzedaży. Sprzedaż biletów we wszystkich punktach stacjonarnych zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą – w klubie.

 

Sponsoring, organizacja i współpraca: Jeppesen, Fidus, Jazz Waves, Ucho