T.LOVE |

W tym roku mija 20 lat od wydania „Prymitywu” – płyty niewątpliwie kultowej w historii T.LOVE. Wydany w listopadzie 1994 roku album, był i jest do dzisiaj, prawdziwą pigułą punk’n’roll’owej energii. Krążek został nagrany zaraz po odejściu Janka Benedeka – już z Majcherem na gitarze – i skonsolidował na wiele lat skład zespołu… z Perkozem, Polakiem i Nazimem. Ten łobuzerski zestaw chuligańskich, pełnych miejskiej poezji kawałków, dał nam kopa na całą dekadę, owocując kolejnymi udanymi albumami, takimi jak „Al Capone” czy „Chłopaki nie płaczą”.

Patrząc dziś, z perspektywy mijającego czasu, uważam „Prymityw” za jedną z ważniejszych i najlepszych naszych płyt – z tego, co wiem, podobnego zdania są również fani T.LOVE. Z tego właśnie powodu chcemy w szczególny sposób uczcić tę 20-tą rocznicę, wydając na jesieni, specjalną, dwupłytową wersją albumu złożoną z CD i DVD.

CD zawierać będzie remaster oryginalnej ścieżki dźwiękowej z 1994 roku plus trzy premierowe utwory, nagrane i zmiksowane na przełomie wiosny i lata br. Dwa z tych kawałków to utwory autorstwa zespołu („Italia” i „Pole Garncarza”) – trzecim tytułem jest nasza wersja „Jałty” Jacka Kaczmarskiego. Pieśń ta brzmi dziś niebywale aktualnie, a poza tym, w związku z przypadającą na ten rok, 10-tą rocznicą śmierci wielkiego poety i pieśniarza, jakim bez wątpienia był Jacek, chcieliśmy uhonorować, po swojemu, ten fakt – stąd pomysł nagrania „Jałty”. Dla mnie, osobiście, ma to szczególne znaczenie, ponieważ miałem przywilej znać się z Jackiem – zawsze byliśmy w dobrych relacjach.

DVD zawierać będzie, zarejestrowany 20 lat temu w krakowskim studio TVP Łęg, koncert zatytułowany „T.LOVE Prymityw”. Koncert ten, emitowany zresztą wielokrotnie na antenach TVP czy TVP Polonia, pokazuje band w doskonałej formie scenicznej. To jeden z najlepszych naszych występów telewizyjnych na żywo, pełen biologicznej, prymitywnej energii – ma w sobie niesamowitą moc.

Cale to dwupłytowe wydawnictwo, promowane singlem i teledyskiem do utworu „Italia”, będzie miało swoja premierę 14 października 2014. Zaraz potem udajemy się w prawie dwumiesięczną trasę klubową „Prymityw 2014”, która obejmie kilkanaście polskich miast i zakończy się późną jesienią.

Więcej szczegółów już wkrótce na naszych stronach i na FanPage.

 

Ściskam i pozdrawiam,
Muniek

 

Bilety: 40 zł (przedsprzedaż) / 43 zł (Eventim) / 50 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00, sprzedaż również w trakcie wszystkich imprez – przy wejściu do klubu), Salon Muzyczny PULS (Centrum Gemini, Gdynia, pn-sb. – godz. 11:00-21:00, nd. – 11:00-20:00), Spirit Of Rock And Roll secondhand & new clothing – Lendziona 17 (Gdańsk Wrzeszcz, pn.-pt.: 12:00-19:00, sb.: 11:00-18:00), Eventim – w sprzedaży drogą elektroniczną i w punktach stacjonarnych Eventimu, np. w gdańskich Empikach (wyszukiwarka sklepów – eventim.pl – u dołu strony; cena w sieci – 43 zł)

Cena „w dniu koncertu” obowiązuje przez cały dzień – niezależnie od godziny.

Pula biletów przeznaczonych do sprzedaży w dniu imprezy obowiązuje tylko wówczas, gdy wejściówki nie wyprzedadzą się w ramach przedsprzedaży. Sprzedaż biletów we wszystkich punktach stacjonarnych zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą – w klubie.