LUXTORPEDA |

Zespół Luxtorpeda powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha – gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z formacją 2Tm2,3, a także perkusistę Tomasza Krzyżaniaka (Turbo, Armia). W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel – raper znany z hip-hopowego duetu 52 Dębiec.

Debiutancki album zatytułowany „Luxtorpeda” ukazał się 9 maja 2011 roku i jest połączeniem brzmień garażowo-punkowo-rockowych, teksty mówią o życiu każdego człowieka, o walkach, upadkach, powstaniach, ciemnościach i nadziei. Zarówno w warstwie tekstowej, jak i w muzycznej, Litza i spółka są absolutnie bezkompromisowi. Płytę promują teledyski zrealizowane do utworów „Niezalogowany”, „Autystyczny” i „Za wolność”.

Grupa dała się poznać szerszej publiczności podczas Jarocin Festiwal 2011 oraz w trakcie 17. edycji Przystanku Woodstock 2011, a utwór „Autystyczny” wspiął się na pierwsze miejsca wielu list przebojów, m.in. w radiowej Trójce, Esce Rock i Antyradiu. W wielu rankingach i podsumowaniach muzycznych 2011 roku Luxtorpeda uplasowała się w ścisłej czołówce, niejednokrotnie zajmując 1. miejsce, chociażby wśród czytelników pism „Metal Hammer” i „Teraz Rock”, gdzie została uznana za najlepszy zespół roku. Luxtorpeda otrzymała również 4 nominacje do nagrody „Fryderyk” za 2011 rok, otrzymując statuetkę w kategorii Najlepsza Płyta Rockowa.

W maju 2012 roku ukazała się druga płyta Luxtorpedy zatytułowana „Robaki”. Tak samo jak pierwsza, szybko zdobyła status Złotej Płyty. Drugi krążek promują teledyski do utworów „Hymn” i „Wilki dwa” – ten drugi zagościł na liście Trójki PR, 6 tygodni z rzędu, zajmując pierwszą pozycję, a w ogólnym rozrachunku – był dziesięciokrotnie na pierwszym miejscu w ogólnym rozrachunku. Rok 2012 przyniósł Luxtorpedzie występy na największych festiwalach w Polsce, u boku takich wykonawców jak Slayer, Metallica czy Machine Head, POD, Motorhead, Limp Bizkit, Sabbaton itp.  Zespół otrzymał również Złotego Bączka – nagrodę publiczności największego z festiwali – Przystanku Woodstock. W roku 2013 Luxtorpeda otrzymała trzy nominacje do nagrody Fryderyki 2012 i po raz kolejny została doceniony w wielu rankingach, między innymi „Teraz Rock” i „Metal Hammer”.

 

Skład :

Tomasz „Krzyżyk” Krzyżaniak – perkusja, głos
Krzysztof „Kmieta” Kmiecik – gitara basowa, głos
Przemysław „Hans” Frencel – głos
Robert „Litza” Friedrich – głos, gitara
Robert „Drężmak” Drężek – gitara, głos

http://luxtorpeda.net/
www.facebook.com/LUXTORPEDA

 

BILETY: 35 zł (przedsprzedaż) / 38 zł (Eventim) / 42 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00, sprzedaż również w trakcie wszystkich imprez – przy wejściu do klubu), Salon Muzyczny PULS (Centrum Gemini, Gdynia, pn-sb. – godz. 11:00-21:00, nd. – 11:00-20:00), Spirit Of Rock And Roll secondhand & new clothing – Lendziona 17 (Gdańsk Wrzeszcz, pn.-pt.: 12:00-19:00, sb.: 11:00-18:00), Eventim – w sprzedaży drogą elektroniczną i w punktach stacjonarnych Eventimu, np. w gdańskich Empikach (wyszukiwarka sklepów – eventim.pl – u dołu strony, cena w sieci – 38 zł)

Cena „w dniu koncertu” obowiązuje przez cały dzień – niezależnie od godziny.

Pula biletów przeznaczonych do sprzedaży w dniu imprezy obowiązuje tylko wówczas, gdy wejściówki nie wyprzedadzą się w ramach przedsprzedaży. Sprzedaż biletów we wszystkich punktach stacjonarnych zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą – w klubie.

 

Jedna odpowiedź na “LUXTORPEDA”