MINERALS, WILGA |

Zespół Minerals powstał w 2009 roku. W 2012 roku wydał debiutancki album „White Tones”. Ten ostatni został bardzo dobrze przyjęty przez dziennikarzy muzycznych w kraju, jak i za granicą. Na płycie znalazło się 12 utworów, w których można było odnaleźć wpływ brytyjskiej, gitarowej sceny muzycznej. Grupa została zaproszona na jeden z największych i najważniejszych festiwali na świecie – SXSW, odbywający się w Austin, w Teksasie. Zagrała również na dwóch najważniejszych festiwalach w Polsce – Open’er Festivalu oraz OFF Festivalu. Miała również okazję wystąpić w studiu im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce, gdzie pojawiła się na zaproszenie samego Piotra Stelmacha.

Obecnie Minerals kończy przygotowywanie materiału na drugą płytę. W ich opinii jest on bardziej dojrzały, ale ma w sobie pewną naiwność i siłę, która towarzyszyła muzykom przy tworzeniu nowych utworów: Udało nam się stworzyć coś nowego, co różni się od poprzedniej płyty ale jest również jej naturalną kontynuacją. Wspominając o nowym materiale zespół mówi o inspiracjach takimi artystami jak Foals, U2, Wild Beasts czy Real Estate.

Muzycznie Minerals to ciepły i charakterystyczny wokal, mocna, motoryczna sekcja oraz melodyjne gitary tworzące przestrzenną ścianę dźwięku. Zespół łączy takie gatunki muzyczne jak new wave, indie, noise rock oraz elementy popowe.

Skład:
Filip Pokłosiewicz – wokal, gitara
Łukasz Cirocki – gitara
Patryk Zieliniewicz – gitara
Andrzej Ratajczyk – bębny
Łukasz Różycki – gitara basowa

Facebook: https://www.facebook.com/minerals.music?ref_type=bookmark
Strona internetowa: http://mineralsmusic.com/

 

WILGA

Zespół powstał na początku 2012 roku w Gdańsku. Obok kilku mniejszych koncertów, może pochwalić się występami na trójmiejskich festiwalach: Metropolia jest Okey (2012) i Soundrive (2013), warszawskim Magnetofonie (2012), Gdańskim Streetwaves (2014) oraz udziałem w programie Stage Europe Network, w ramach którego został wysłany do Aix-en-Provence na południu Francji. Grupa miała również okazję zagrać koncert dla najważniejszych postaci na polskim niezależnym rynku wydawniczym – podczas „III Targów niezależnych wytwórni muzycznych” w Warszawie (Cafe Kulturalna, PKiN).

Obecnie muzycy kończą pracę nad pierwszą EP, samodzielnie zarejestrowaną i zmiksowaną w ich prywatnym studiu na gdańskim Niedźwiedniku. Trzy spośród tych nagrań, które do tej pory ukazały się na profilu Bandcamp grupy, prezentują zaskakującą i konkurencyjną na polskim rynku muzycznym jakość.

 

BILETY: 15 zł (przedsprzedaż) / 18 zł (Eventim) / 20 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00, sprzedaż również w trakcie wszystkich imprez – przy wejściu do klubu), Salon Muzyczny PULS (Centrum Gemini, Gdynia, pn-sb. – godz. 11:00-21:00, nd. – 11:00-20:00), Spirit Of Rock And Roll secondhand & new clothing – Lendziona 17 (Gdańsk Wrzeszcz, pn.-pt.: 12:00-19:00, sb.: 11:00-18:00), Eventim – w sprzedaży drogą elektroniczną i w punktach stacjonarnych Eventimu, np. w gdańskich Empikach (wyszukiwarka sklepów – eventim.pl – u dołu strony, cena w sieci – 18 zł)

Cena „w dniu koncertu” obowiązuje przez cały dzień – niezależnie od godziny.

Pula biletów przeznaczonych do sprzedaży w dniu imprezy obowiązuje tylko wówczas, gdy wejściówki nie wyprzedadzą się w ramach przedsprzedaży. Sprzedaż biletów we wszystkich punktach stacjonarnych zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą – w klubie.